Hotelicopter – Otel Helikopter (Hoax)

Hotelicopter

Hotelicopter

İnternet çok işinize yarayabileceği gibi bazen de sizi yanıltabiliyor. İki gün önce bi heyecan yazdığım bu makale 1 Nisan şakasına dönüştü 🙂 Meğer hoax’mış (Aldatmaca, bazı sözlüklerde sazanlık 🙂 da deniyor). Eh nisan 1 bu kadar yakınken ben de sazan mevsimini açmış bulundum, affola…..

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/11337366.asp?gid=234&hid=11340202

Eşim uzun yıllar helikopter pilotluğu yapmış.. Bu yüzden bizim ev biraz daha yakındır helikopter hikayelerine; günde 10 defa da bir helikopter geçse yakınlardan eşim hala balkonlara koşturur. Televizyon seyrederken nerde bir helikopterli sahne yakalasak orada takılır kalırız 🙂 Alışkanlık oluşunca ben de ister istemez uzak kalamıyorum eşimin bu tutkusuna, nerede bir helikopter haberi, görüntüsü bulsam inceleyip, gerekiyorsa arşivliyorum.

Bu haber de internette bulduğum bir web sitesinden: Helikopter otel. Devasa bir holikopterin içinde 18 lüks oda bulunuyor. Bu odalarda bir otelden beklediğiniz her şey var ve dahası kahve makinası, minibar, kablosuz internet bağlantısı, dvd, çalışma ve toplantı alanları gibi ayrıntılar da düşünülmüş.

Hotelicopterin Koridoru

Hotelicopterin Koridoru

Hotelicopterin bir Odası

Hotelicopterin bir Odası

Otel helikopter yazın New York, Charleston, Bahamalar, Jamaica, Santo Domingo, Nassau/Bahamalar, Miami,Charlotte, New York Turu yapıyor. Bu tur 14 gün sürüyor. Bunun dışında Kaliforniya ve Avrupa turları da var. Avrupa turu Londra’dan başlıyor ve Dublin, Paris, Barselona, Roma, Frankfurt, Kopenhag’ a uğrayarak yine Londra’da sona eriyor. Bu tur da 16 gün sürüyor. İmkanım olsa herhalde bu turu tercih ederdim 🙂 Çok zevkli olmalı bir helikopterin içinde, bulutların arasına karışmadan, herşeyi görerek Avrupa’yı gezmek.

Hotelicopter, Sovyet MIL V-12 ordu helikopterinden geliştirilmiş. İlk hotelicopter, birçok değişikliklerle 2004 yılında yapılmış. Yüksekliği 28, uzunluğu 42 mt. Hızı 255km. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri oda servisi tarafından odalara getiriliyor. Hotelicopterde ayrıca bir Sky Spa, sauna, oyun odaları, yoga salonu, japon ve çay bahçeleri de bulunuyor. Çocuklar için baby-sitter servisi ve ping pong , faaliyet alanları da var.

Hotelicopter ilk yolculuğuna Haziran 2009 da henüz açıklanmayan bir fiyat ile başlayacak. İlgilenenler aşağıdaki siteyi inceleyip, randevu alabilirler 🙂  İyi yolculuklar.

www.hotelicopter.com

Otel Helikopter Havada

Otel Helikopter Havada

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: