Miş Denver Gilda

Bahar geldi geliyor diye kendimi çiçeklere vurduğum şu son günlerden sonra, geçen haftasonu başlayan yağmur ve soğuyan hava, beni yine biraz karamsarlığa ve mecburi olarak daha çok evde vakit geçirmeye zorladı. Evde ne yapılır? (Benim durumumda, hala bir çok şeyi yapması yasak olan biri için diyelim) Bilgisayar başına gidilir, biraz ordan biraz burdan dalınır, blog bakılır, moral bozuktur yeni hiç birşey yazmak istenmez; bir kaç oyun denenir, tat vermez, hard diskler karıştırılır, eski fotolara atlanır….  atlanır ve bir daha çıkılamaz 🙂 Ne çok seviyorum resimlere bakmayı.. saatlerce , eski, yeni, hastalık öncesi/sonrası,bezelyem, pofum, ailem, kazılar, küçüklük anıları.. hepsini sanki ilk defa görüyormuşum gibi dikkatle bakıyorum.

Bugünkü resim terapimin ardından yukarıdaki üç isim öne çıktı. Tamam dedim, artık sırası geldi onları okuyanlarla tanıştırmaya.  Miş, 2003 yazında İtalya’dan alıp İzmir’e götürdüğümüz siyah Bombay kedimiz. Denver Miş’in oğlu, 2004 Ekiminde İzmir’de diğer 6 kardeşi ile dünyaya geldi. Babası ve Mişin ilk/tek aşkı Pippo; burada İtalya’da karşı komşumuzun kedisi idi. Gilda ise şu koca kulaklı Bassethound’lardan 😉 Daha çok yeni, bezelyem onu  Ekim 2008 de Roma’dan aldı, henüz 11 aylık.

Technorati Etiketleri: ,,,,,,

Onlar hakkında yazacak çok fazla şey var aklımda, ama bu yazı sadece bir tanıştırma yazısı olsun istedim. Resimler de burada, miş ufakken, miş pippoyla sevişirken, hamileyken, doğumu, yavruları, denverin her bulduğu kutu bilgisayar kasası, lavabo gibi yerlere atlayışı, gilda’nın hüzünlü bakışları ve bezelyemin kedi aşkıyla ayak bileğine yaptırdığı dövme….   ayrıntılar yakında gelecek 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: